TOP-1.1.3-16-BA1-2017-00004 - Helyi termelők piacra jutásának támogatása Bükkösdön

Kedvezményezett neve: Bükkösd Községi Önkormányzat

Projekt címe: Helyi termelők piacra jutásának támogatása Bükkösdön

Projekt azonosítója: TOP-1.1.3-16-BA1-2017-00004

Támogatás összege: 99.085.921 forint

Támogatás mértéke: 100%

Megvalósítás tervezett időtartama: 2018.04.01.–2020.06.30.

 
 infoblokk felso

A projekt bemutatása

A fejlesztés során egy piactér fedett elárusítóhelyekkel és szociális bolt kerül kialakításra a Bükkösd, Rákóczi utca (hrsz. 215.) szám alatt. Településünkön és annak vonzáskörzetében jelentős azoknak a száma, akik kisebb vállalkozás formájában mezőgazdasági tevékenységet folytatnak, vagy őstermelők. Így már régóta igény a gazdák és a lakosság részéről is egy infrastrukturálisan megfelelő tulajdonságokkal bíró piactér kialakítása, amely a helyi termékértékesítést kívánja elősegíteni. Jelenleg a településen nincs megfelelő infrastrukturális adottságokkal rendelkező piactér (akadálymentesített megközelítés, állandó árusítóhelyek). A térség termelőire jellemző az a törekvés, hogy a biogazdálkodás elvei mentén állítják elő termékeiket, amely garantálja a megfelelő minőséget. A fejlesztés jelentős mértékben elősegítheti, hogy a térségben termelő gazdák megfelelő körülmények között értékesíthessék termékeiket. A fejlesztés hiányában a termelők kénytelenek messzebb szállítani termékeiket a járási- és megyeszékhelyre (Szentlőrinc, Pécs), amely értelemszerűen megnöveli azok árát. Településünk olyan járásban található, ahol a hátrányos helyzetű lakosok száma magas, és korlátozottan, vagy egyáltalán nem juthatnak hozzá megfelelő minőségű, elérhető áru élelmiszerekhez, konyhai alapanyagokhoz. Tehát a kialakítandó piactér a megfelelő körülmények mellett biztosítja a lakosság és a település vonzáskörzetében élők számára az elérhető árakat is, a megélhetési gondok enyhítése érdekében a rászorulók szociális alapon a termékeket olcsóbban tudják beszerezni.

Projektelemek

A fejlesztés során egy fedett árusítótér és kiszolgáló terek kerülnek kialakításra, hogy rosszabb időjárási körülmények között is zavartalan lehessen az értékesítés. A kialakítandó piactér épülete mindösszesen 201 m2, melyből 151 m2 az árusítótér 15 darab árusítóhellyel, és mindösszesen 50 m2 kiszolgáló terek alapterülete: áruátvétel, iroda, öltöző, 2 darab raktár és wc-zuhanyzó.

Az alábbi linken további információk érhetőek el a pályázatról: http://bukkosd2020.hu

MFP logo PANTONE

Bükkösd Község és vonzáskörzetének helyi identitás és kohézió erősítése

top projekt

Időjárás Bükkösd körzetében

giweather joomla module

Helyi újság letöltése

hirlap banner

Partnereink

nymtit

RHK logo